У ВООЗ заявили, що наявність антитіл не гарантує імунітет від COVID-19

20 Квітня 2020, 18:55

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що немає доказів того, що на коронавірусну хворобу, спричинену COVID-19, не можна захворіти повторно. Про це повідомляє Голос Америки

 

Там зазначають, що наявність антитіл не гарантує імунітету від коронавірусу. 

 

"Ніхто не впевнений, чи має людина з антитілами повний захист від хвороби або повторного зараження", – сказав директор ВООЗ із надзвичайних ситуацій Майкл Раян.

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.