Всесвітня організація охорони здоров'я не має для країн конкретних рекомендацій щодо послаблення карантинних засобів, але застерігає від передчасного скасування карантину. Про це сказав представник ВООЗ Крістіан Лендмайєр під час брифінгу 7 квітня, передає Reuters.
"Це схоже на те, як ви хворієте, а потім надто рано встаєте з ліжка та беретеся за справи, ви ризикуєте повернутися в першопочатковий стан та мати ускладнення", – сказав він.
Раніше президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначили, що карантин в Україні дав свої результати, оскільки в країні почали фіксувати менше випадків коронавірусної хвороби.
Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.
В Україні станом на 9:00 7 квітня зафіксовано 1462 випадки COVID-19.