У ВООЗ не бачать підстав для скасування подорожей до Японії

18 Березня 2011, 20:11

ВООЗ не видає жодних застережень стосовно поїздок до Японії, окрім зони евакуації довкола реакторів «Фукусіми». Про це заявив офіційний речник Грегорі Гартл у п'ятницю.

Це не поширюється однак на північний регіон країни, де розташовані постраждалі від аварії ядерні реактори та є значні руйнування після землетрусу і цунамі.

За твердженням Гартла, рівень радіаційного опромінення в Токіо все ще значно нижче від рівня, що становить небезпеку для людського організму. Так само не становлять жодного ризику для здоров'я інших люди, котрі повертаються з Японії, додав він.

"На даний момент немає жодних ознак того, що за межами зони, безпосередньо наближеної до реакторів, існує значне опромінення,- зазначив також у п'ятницю, 18 березня, представник ВООЗ у Китаї Майкл О'Лірі. – Все може, звичайно, змінитися».

У випадку аварії 5-го ступеня за шкалою INES, який присвоєно в п'ятницю подіям на "Фукусімі", радіоактивність виходить за межі безпосередньо аварійного об'єкту.

За даними японського атомного відомства, опромінення усередині комплексу дорівнює 20 мілізівертам на годину. Людина у нормальних обставинах отримує дозу в 2 мілізіверти на рік, повідомляє Reuters.

Довкола "Фукусіми" створено зону евакуації радіусом 20 кілометрів. В радіусі подальших десяти кілометрів людям рекомендовано не перебувати на відкритому повітрі.

Нагадаємо, ціла низка країн протягом минулих днів організувала для своїх громадян рейси з Японії додому, аби вберігти їх від загрози опромінення. За українцями в Японії також вилетів літак, який привіз гуманітарну допомогу і забрав 137 громадян України.

Відомий німецький футбольний клуб "Боруссія" (Дортмунд) навіть подбав про негайний приїзд до Німеччини травмованого гравця  Шінджі Каґави, який проходив реабілітацію на своїй японській батьківщині і планував повернутися наприкінці березня.