Представники Шостого флоту ВМС США, які беруть участь у багатонаціональних навчаннях у Чорному морі "Sea Breeze", відзначають підвищення рівня складності маневрів цього року для всіх компонентів – на морі, на землі і в повітрі. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-службою Пентагону з приводу проведення навчань.
"Ключова річ, що стосується цих навчань – це те, що в порівнянні з попередніми вони стали набагато складнішими, з дуже потужними морським, повітряним та наземним компонентами", – зазначив з цього приводу заступник командора 65-ї оперативно-тактичної групи Шостого флоту ВМС США Меттью Ліман.
Дивіться фоторепортаж: «Сі Бриз-2017». Водолазні спуски та боротьба за живучість корабля
При цьому повідомляється, що зараз відпрацьовується чотириденний практичний етап навчань у морі, у якому беруть участь понад 30 військових кораблів США, України, Грузії й Туреччини.
У планах – відпрацювання пошуково-рятувальних операцій, знешкодження вибухонебезпечних об'єктів на морі, вправ з протиповітряної оборони, виконання завдань під водою, а також із застосуванням літаків морської авіації.
Авіаційні та десантні компоненти також будуть перевірені на цьому етапі.
"Американські морські піхотинці працюватимуть зі своїми українськими й турецькими колегами, відпрацьовуючи місії з висадки як на морі, так і на суші", – повідомили в Міністерстві оборони США.
Як повідомлялося, міжнародні військові навчання Sea Breeze-2017, триватимуть до 23 липня у північно-західній частині Чорного моря, Одеській і Миколаївській областях. У навчаннях беруть участь понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, понад 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад із 16 країн світу, включно з Україною (понад 3 тисячі осіб).