У владі Казахстану заявили про зв’язок терористів у Актобе з “Ісламською державою”

20 Червня 2016, 20:25

Голова МЗС Казахстану Єрлан Ідрісов заявив, що напади у Актобе 5 червня здійснили після заклику провідника екстремістського угруповання «Ісламська держава». Про це повідомило видання «Радіо Свобода».

За словами Ідрісова, нападники відгукнулися на оприлюднений в інтернеті заклик Абу Мухаммада аль-Аднані активно здійснювати акти насильства протягом священного мусульманського місяця Рамадан, який цьогоріч почався для більшості мусульманських громад саме 5 червня.

Міністр додав, цей заклик свідчить, що ідеологія угруповання «Ісламська держава» потворна.

Нагадаємо, 5 червня невідомі в Актобе вчинили напад на два магазини зброї і військову частину Національної гвардії. Потрапити на територію частини вони змогли, протаранивши ворота на захопленому маршрутному автобусі. У результаті загинули семеро людей, 37 поранені, більшість із них військовослужбовці. Під час контртерористичної операції в Актобе було знищено 13 злочинців.

Напад було визнано терактом, в Актобе оголошений "червоний" рівень терористичної загрози, а по всьому Казахстану на 40 діб встановлено помірний "жовтий" рівень.

8 червня розшукувані терористи здійснили новий напад в Актобе. 10 червня силовики в Актобе ліквідували групу розшукуваних терористів.