Йдеться про програмно-апаратні комплекси системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення з виборчих дільниць, на які було витрачено близько мільярда гривень бюджетних коштів. Спочатку пропонувалося рівномірно розподілити ноутбуки по райдержадміністраціях області, але проти цього виступив голова ОДА.
Натомість, Олійник запропонував розмістити камери в адміністративних будівлях та районних адміністраціях. На його думку це посилить їх охорону та безпеку. Також Олійник запропонував встановити веб-камери у всіх приймальнях голів РДА, що, за його словами, сприятиме "прозорості влади" та протидії корупції.
Також очільник ОДА заявив, що зараз "вивчається можливість виведення картинки з адміністрацій на мій комп’ютер в режимі реального часу та аналогічний доступ до відеоспостереження на відповідні структури в Київ".
"Зараз працюємо над технічною та фінансовою стороною ініціативи. За сприятливих умов, будемо пропонувати розглянути можливість надання доступу до зображення з веб-камер чиновників будь-якому українцю, наприклад на сайті ОДА тої чи іншої області", – додав Олійник.
Нагадаємо, під час останніх парламентських виборів, які відбулися 28 жовтня, Верховна Рада вирішилаорганізувати відеоспостереження з дільниць під час голосування.
Рішення встановити на виборчих дільницях відеокамери для фіксації можливих порушень Верховна Рада прийняла ще влітку, виділивши на ці цілі 993,6 млн грн.
Згодом Центрвиборчком передав системи відеоспостереження, які використовувалися на виборчих дільницях під час парламентських виборів, на зберігання місцевим державним адміністраціям.