У Вінниці відкрили пам’ятник Симону Петлюрі

14 Жовтня 2017, 20:58

У Вінниці відкрили перший в Україні пам'ятник державному і військовому діячеві Симону Петлюрі. Про це повідомляє видання Вінниця Інфо.

Автором композиції є родина вінницьких скульпторів: Володимир Оврах і його сини – Роман і Андрій Оврахи. Пам’ятник виготовлено з бронзи у натуральну величину. Композиційно Симон Петлюра сидить на лавці, тримаючи у руках карту України. На ній вирізняються дві головні позначки – Вінниця як Тимчасова Столиця УНР, та Київ – столиця держави, що тимчасово окупована більшовицькими військами.

Основою ідеї формату пам’ятника стала відома фотографія, зроблена у 1919 році у Кам’янці-Подільському. Розкладена на колінах карта стала художнім доповненням історичного образу видатного державного діяча.

Пам’ятник встановили на подвір’ї Вінницького обласного радіо (вул. Симона Петлюри, 15). Ця садиба була споруджена в 1913 р. на замовлення Боруха Львовича – вінницького підприємця, власника міського чавуноливарного заводу «Молот» та низки цукроварень на теренах Подільської губернії. В період, коли Вінниця вперше отримала статус Тимчасової Столиці Української Народної Республіки (лютий – березень 1919 р.), у стінах будинку містилось Міністерство пошт і телеграфів УНР. З 7 травня до 19 червня 1920 р. в будівлі перебувала Військово-похідна Канцелярія Головного Отамана.

Також повідомляється, що встановлений пам’ятник стане частиною майбутнього історичного комплексу – Музею Тимчасової Столиці, де презентуватиметься життя міста у ті часи, демонструватиметься ретроспектива доби визвольних змагань 1917-1921 рр. Музей розташовуватиметься в одній із кімнат садиби, ним опікуватиметься Центр історії Вінниці.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України затвердив план заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам'яті її учасників. План передбачає спорудження Монумента Соборності та пам'ятника голові Директорії і Головному отаману Української народної республіки Симону Петлюрі в Києві.