У Вінниці на 14 років засудили шпигуна, який “зливав” державні таємниці російській спецслужбі

23 Вересня 2016, 16:59

Вінницький місцевий суд у четвер, 22 вересня, засудив на 14 років мешканця міста Гайсин, який шпигував на користь Російської Федерації. Про це повідомила прокуратура Донецької області, яка здійснювала процесуальне керівництво у провадженні

 Під час судових слухань встановлено, що з квітня по червень 2015 року обвинувачений за власною ініціативою сприяв злочинній діяльності терористичної організації «ДНР». Він підтримував зв’язки з представником спецслужби РФ, «зливав» йому дані розвідувального характеру, що становлять державну таємницю, а саме: щодо місць зосередження та дислокації, маршрутів пересування та ротації військовослужбовців і військової техніки Збройних Сил України й інших військових формувань України, задіяних у проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Читайте також: СБУ звинуватила чиновницю у шпигунстві на користь "ЛНР"

У червні 2015 року його затримали працівники Служби безпеки України. Суд проходив за місцем мешкання шпигуна – на Вінничині. 

Чоловіка визнали винним за ч.1 ст.111 (державна зрада у формі шпигунства) та ч.1 ст.258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України і призначено покарання у вигляді 14 років  позбавлення волі. 

Нагадаємо, у червні Служба безпеки відзвітувала про затримання щонайменше 35 шпигунів: 13 із них тоді перебували під слідством, 22 були засуджені.