Декларація називається "Східне партнерство: дорога вперед". У ній учасники Вільнюського саміту оцінили прогрес Східного партнерства після Варшавського саміту, що відбувся у вересні 2011 року, і домовилися про амбітний порядок денний на майбутнє.
Визнаючи і вітаючи досягнутий прогрес, учасники саміту мають намір заявити, що ще багато чого має бути зроблено для вирішення наявних проблем на шляху демократії, поваги основних свобод і верховенства права.
Учасники саміту відзначили в декларації рішення українського уряду тимчасово призупинити процес підготовки для підписання Угоди про асоціацію та ЗВТ. Вони також відзначили безпрецедентну публічну підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.
«Україна та ЄС підтвердили свої зобов'язання підписати Угоду про асоціацію на основі рішучих дій і відчутного прогресу в трьох сферах, зазначених на саміті Україна-ЄС у 2013 році. У цьому стосунку вже був досягнутий важливий прогрес», – йдеться у проекті декларації.
Водночас у проекті документу, станом на четвер, відсутня згадка про Росію.
Не виключено, що під час проведення саміту в проект будуть вноситися зміни.
Нагадаємо, під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі планувалося підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Однак 21 листопада Кабінет міністрів України своїм рішенням призупинив підготовку до підписання цього документу. Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.
В той же час представники ЄС наголошують, що пропозиція підписати угоду з Україною залишається в силі.
Опозиція заявляє, щоу Вільнюсі розглядається варіант підписання альтернативного документа між Україною та ЄС.
28 листопада на саміті "Східного партнерства" Україна та Європейський союз парафували Угоду про спільний авіапростір