У відповіді Росії на “список Магнітського” – уже 104 американські посадовці

12 Квітня 2013, 09:41

Спочатку в списку американців, яким заборонений в'їзд в РФ, значилася 71 особа.

Тепер же російська влада підготували ще 33 імені для внесення до переліку.

«Антимагнітский список», повідомило виданню джерело в адміністрації президента РФ, буде оприлюднений відразу ж після того, як США представлять свій перелік російських чиновників, підозрюваних у порушенні прав людини.

«Як тільки США оприлюднять свій список, Росія опублікує свій», – заявив співрозмовник видання.

Остаточна версія «списку Магнітського», нагадує видання, повинна бути передана Конгресу США і опублікована не пізніше 13 квітня. Це передбачено «законом Магнітського», який президент США Барак Обама підписав у кінці 2012 року.

Американські законодавці спочатку вимагали внести до «списку Магнітського» 280 чиновників РФ, однак на початку квітня джерела в Конгресі США повідомили, що до переліку, який має оприлюднити адміністрація президента США, увійдуть лише 15 імен. При цьому у «списку Магнітського», як очікується, буде і закрита частина, якої скорочення не торкнеться.

Обмін «чорними списками» між Росією і США, за даними видання, відбудеться напередодні візиту в РФ радника президента Барака Обами Тома Донілона, призначеного на 15 квітня. Під час візиту Донілон, як очікується, передасть президенту Владіміру Путіну особисте послання Обами, зміст якого тримається в таємниці. За неофіційними даними, Обама закличе Путіна спробувати, незважаючи на розбіжності, знайти точки дотику і переломити тенденцію, що намітилася погіршення двосторонніх відносин. Взаємна публікація «чорних списків», відзначає видання, поставить місію Донілона на межу провалу.

Нагадаємо, Сєргєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття їм великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взято під варту і помер в СІЗО в Москві в 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні цього року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.