У Відні завершилися переговори щодо конфлікту в Придністров’ї

28 Листопада 2017, 09:50

У Австрії 27 листопада пройшли перші за півтора року переговори щодо врегулювання конфлікту в Придністров'ї в форматі "5+2". Про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

Так, у переговорах взяли участь представники невизнаної "Придністровської Молдавської Республіки", України, Росії, ОБСЄ, ЄС і США.

"Ми вітаємо це конструктивне участь і вважаємо, що інші економічні і соціальні питання, які обговорювалися протягом багатьох років, можуть бути вирішені швидко", – заявив міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц.

Генеральний секретар ОБСЄ Гремингер приєднався до Курца, вітаючи результати, досягнуті сторонами за останні два тижні, які будуть сприяти процесу врегулювання.

"Нещодавній прогрес забезпечує імпульс і позитивний імпульс для ОБСЄ в цілому. Прогрес, досягнутий позитивними змінами для місцевого населення, має значення для всього регіону ОБСЄ. Позитивні зміни, що відображають прогрес у Молдові, гарні для ОБСЄ та усіх її держав-учасниць", – заявив він.

Зазначається, що Курц і Гремингер закликали виконання соціально-економічних питань, які були узгоджені. Вони зазначили, що зусилля ОБСЄ і воля політичного керівництва, головні переговірники і узгоджені спільні зусилля міжнародних партнерів у форматі "5 + 2" дали відчутні результати.

Як повідомлялося, 20 листопада прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив, що незабаром буде представлений проект особливого статусу Придністров'я у складі цілісної Молдови. 

Нагадаємо, у кінці серпня постійний представник Молдови при ООН Віктор Морару повідомив, що Кишинів звернувся в ООН з проханням включити питання про виведення військ Росії з Придністров'я до порядку денного найближчої сесії Генасамблеї. Посла Молдови в Москві Андрія Негуцу викликали в МЗС РФ, де заявили, що цей крок Кишинева "є недружнім і провокаційним", закликавши Кишинів відмовитися від цього наміру.

МЗС Молдови стверджує, що запит Кишинева про включення цього питання до порядку денного Генасамблеї "стоїть в списку додаткових питань порядку Генасамблеї і буде розглянутий на одному з жовтневих засідань сесії".