У відмиванні коштів з Росії також брали участь десятки банків Німеччини – SZ

21 Березня 2017, 13:16

Не менш 27 німецьких банків отримували гроші, які російські зловмисники відмивали в Європі з 2010 по 2014 роки. На рахунку німецьких установ надійшло в цілому $66,5 млн, повідомляє у вівторок, 21 березня, газетаSüddeutsche Zeitung (SZ), яка брала участь в міжнародному розслідуванні схеми під назвою "Глобальна пральня" (The Global Laundromat).

Як зазначає видання, грошові перекази у всіх випадках надходили від молдавського Moldindconbank або латвійського Trasta Komercbanka. Обидва ці банку знаходяться в центрі масштабної міжнародної схеми відмивання грошей.

Найбільша сума – $27,4 млн – надійшла на рахунки Commerzbank, на рахунку Deutsche Bank – близько $24 млн. Commerzbank відмовився коментувати цю інформацію, зазначивши лише, що дотримання норм, спрямованих на запобігання незаконних трансакцій, завжди мало для нього велике значення. Зі свого боку Deutsche Bank повідомив, що він "значно посилив і розширив системи контролю, а в 2015 році найняв одну тисячу нових співробітників у відділи із запобігання незаконних трансакцій і боротьби з фінансовими злочинами.

Публікація в Süddeutsche Zeitung з'явилася в результаті розслідування, проведеного міжнародною організацією журналістів-розслідувачів (Organized Crime and Corruption Reporting Project – OCCRP) "Новою газетою" і Süddeutsche Zeitung. Всього у вивченні схем "Глобальної пральні" брали участь понад 60 журналістів з 32 країн, які свого часу працювали також над вивченням "Панамського досьє", які допомогли розкрити заховані в офшорах таємні рахунки багатьох відомих політиків, бізнесменів, спортсменів і т.д.

Раніше британське видання The Guardian повідомляло, що низка найбільших банків Великої Британії були залучені в міжнародну схему по відмиванню грошей з Росії.

Окрім того, Reuters з посиланням на молдавських чиновників повідомляло, розвідка Молдови отримала інформацію про те, що співробітники ФСБ Росії організували схему з відмивання грошей, через яку були виведені більш 22 мільярдів доларів.