У відборі на посаду антикорупційного прокурора залишилося 24 претенденти

12 Листопада 2015, 16:25

Конкурсна комісія з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП) не може дати повної гарантії, що голову відомства призначать до 1 грудня. Про це заявила голова комісії Катерина Левченко.

За її словами, конкурсна комісія почала працювати наприкінці вересня. На конкурс подали 360 заявок, з них допустили 282 особи.

Конкурс складався з кількох етапів: перший – це тест на знання законодавства, що проходив 31 жовтня і 1 листопада, другий, що проходив 10 листопада – тест на загальні здібності. За підсумками двох етапів конкурсу для проведення співбесіди було відібрано 128 претендентів на зайняття посад антикорупційного прокурора, його заступників, а також керівників підрозділів антикорупційної прокуратури.

«З 128 осіб 23 жінки», – розповіла Левченко.

За її словами, безпосередньо на посаду антикорупційного прокурора претендують 24 особи.

Голова комісії розповіла, що в четвер починається проведення співбесід для тих, хто хоче зайняти посаду антикорупційного прокурора чи його заступника. У першій хвилі співбесіди візьмуть участь 48 претендентів, а другий раунд співбесіди пройде для тих, хто успішно покаже себе у першому. Розпочнеться другий етап 23 листопада.

«Комісія буде намагатися зробити все можливе для того, щоб кандидатів на посаду спеціалізованого антикорупційного прокурора подати до кінця цього місяця», – сказала Левченко, відповідаючи на запитання про те, чи можливе призначення антикорупційного прокурора до 1 грудня .

Крім того, вона підкреслила, що комісія своїм рішенням може запропонувати кандидатам пройти перевірку на поліграфі.

За словами Левченко, в антикорупційній прокуратурі буде 50-60 працівників, а інший штат антикорупційної прокуратури призначатиметься поза діяльністю конкурсної комісії. Вона зазначила, що конкурсна комісія запропонує генпрокурору щонайменше двох претендентів на посаду голови відомства.

З іменами усіх претендетів на посади керівного складу САП, а також їхніми деклараціями можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомлялося, на початку листопада з’явилася інформація, що ЄС відмовився фінансувати Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, оскільки втратив довіру до процесу її створення. Однак згодом цю інформацію заперечили.

Пізніше повідомили, що генпрокурор Шокін змінив двох із чотирьох своїх представників у конкурсній комісії. Зі складу конкурсної комісії виключили начальника Головного слідчого управління ГПУ Юрія Грищенка та заступника начальника Департаменту кадрової роботи Миколу Садового. Замість них обрали виконавчого віце-президента Конгресу Національних Громад України Йосифа Зісельса та голову громадської організації «Всеукраїнська спілка ветеранів АТО» Тараса Ткаліча. Водночас у складі комісії залишився заступник генпрокурора Юрій Севрук, на заміні якого наполягали громадські організації.