У Верховному Суді знайшли «кандидата від влади» замість Онопенка

9 Грудня 2011, 08:52

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина» з посиланням на власні джерела.

Як повідомляє видання, раніше можливість свого висунення спростував і голова Конституційного Суду Анатолій Головін, що також входив до кола претендентів на цю посаду.

Ймовірним кандидатом від влади також вважався голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін.

«Головін міг би заслужити авторитет у Верховному Суді, але для цього потрібен час, до того ж він сам відмовився. Кандидат від влади (Ігор Самсін – Ред.) не пройде. Відповідно, Верховний Суд обере собі голову з діючих суддів, причому шанованого в колективі», – заявив виданню інформований співрозмовник.

Відразу кілька джерел видання відзначають, що найбільші шанси має суддя Верховного Суду Петро Пилипчук, який програв Василю Онопенку вибори в 2005 році. Його обрання має влаштувати і тих, хто бажає бачити на посаді голови суду так званих «кандидатів від влади» – через рік, у жовтні 2012 року, Пилипчуку виповниться 65 років. Це граничний вік для перебування на посаді судді, і у Верховному Суді повинні будуть оголосити дострокові вибори голови.

Перший заступник глави комітету Верховної ради з питань правосуддя Юрій Кармазін («Наша Україна-Народна самооборона») заявив, що процес виборів був розблокований з тієї причини, що для обрання нового голови Верховного Суду склалися сприятливі обставини:

«У Верховному суді весь час змінювалася розстановка сил. Зараз, на думку влади, розстановка вдала для обрання зручного кандидата. У зв'язку з цим і було розблоковано проведення пленуму».

Як повідомляє видання, згідно з регламентом Верховного Суду, про засідання пленуму суддів інформують не пізніше, ніж за десять днів до його проведення. Вчора ввечері в прес-службі Верховного Суду повідомили, що дата пленуму може бути визначена сьогодні в другій половині дня.

Нагадаємо, 8 грудня Окружний адміністративний суд Києва скасував своє рішення, яким він заборонив проведення пленумів Верховного Суду.

Як відомо, термін повноважень Василя Онопенка як голови Верховного суду закінчився 29 вересня 2011 року, вибори нового голови суду повинні були пройти до кінця жовтня.

Однак 29 вересня Онопенко відкликав подання про скликання Пленуму Верховного Суду України у відповідь на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який за позовом судді Верховного Суду Миколи Пінчука заборонив проводити пленум 30 вересня з порядком денним про обрання голови

Скаргу на заборону проведення пленумів Верховного Суду подав виконуючий обов'язки голови суду Анатолій Ярема.

Позначки: