У Верховній Раді чекають від ЄС офіційну позицію щодо претензій по безвізу

22 Вересня 2020, 18:17

Нардеп від "Слуги народу" і голова парламентського комітету з міжнародних справ Олександр Мережко заявив, що від ЄС варто дочекатися офіційної і чіткої юридичної позиції з питання безвізового режиму. Він стверджує, що наразі немає чіткої юридичної позиції з посиланням на норми права, які нібито порушила Україна. Про це він розповів у коментарі РБК-Україна.

 

"Якщо, приміром, хтось із представників ЄС незадоволений діями України, було б правильно надати чітку офіційну юридичну позицію, з посиланням на норми права, які нібито порушила Україна. Є тільки незрозумілі натяки і заяви про те, що Україна нібито порушує якісь умови, але цього недостатньо", – зазначив Мережко.

 

Водночас колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін пояснив, що ЄС вважає антикорупційну інфраструктуру запорукою будь-яких реформ і прогресу України. На даний момент він не бачить загрози безвізу, але заяви європейських чиновників назвав "передостаннім попередженням для України".

 

Нагадаємо, що 18 вересня через ситуацію навколо призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Україна ризикує втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від Євросоюзу.