У вересні Україна проведе спільні військові навчання з армією США

3 Вересня 2014, 11:10

"Наразі ми проводимо підготовку до навчань", – повідомив 2 вересня капітан ВМС США Грегорі Хікс – представник Європейського командування армії США.

Навчання, які проходитимуть на території навчального центру в Яворові (Львівська область – ред.), спочатку планували на липень, однак відклали через кризу на сході України.

Рішення все ж провести навчання у вересні прийняли на знак підтримки Альянсом України, яка не є членом НАТО, в умовах військової інтервенції.

За даними Європейського командування армії США у навчаннях візьмуть участь близько 200 американських військовослужбовців, а також 1100 силовиків з України, Азербайджану, Великобританії, Канади, Грузії, Німеччини, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії та Іспанії.

Акцентуючи увагу на миротворчій діяльності, навчання включатимуть командно-штабні навчання, патрулювання і знешкодження саморобних вибухових пристроїв.

Як відомо, щорічні навчання Rapid Trident («Стрімкий тризуб») проходять в Україні з 2006 року в рамках програми «Партнерство заради миру».