У Венеції вводять податок для туристів

9 Липня 2011, 17:37

"Згідно зі схваленим міською радою законом, сума податку (від 1 до 5 євро) буде відповідати числу зірок готелю, в якому зупиняються туристи. Пільгова ставка буде діяти щодо тих, хто знімає квартири, а також проживає в невеликих готелях типу BedandBreakfast(надають нічліг і сніданок – Ред.)", – пояснив співрозмовник агентства ИТАР-ТАСС, уточнивши, що міра вводиться і в менш престижній континентальній частині Венеції – Местре.

Він також уточнив, що податок треба буде сплачувати лише перші п'ять днів перебування в місті. Плата не буде стягуватися з людей, що знаходяться у Венеції проїздом, включаючи туристів з великих круїзних лайнерів, що зупиняються в місцевому порту.

Представник мерії підкреслив, що всі зібрані кошти підуть виключно на покриття витрат скарбниці, пов'язаних з туризмом. Вводячи податок за прикладом Риму (в столиці Італії він діє з початку цього року – Ред.), мерія зовсім не розглядає його як міру, яка повинна відлякати численних гостей від відвідування Венеціанської лагуни.

Нагадаємо, раніше Національна асоціація з охорони культурного, історичного та природного спадщини "Італія ностра" звернулася до ООН із закликом захистити Венецію від напливу туристів.

Як стверджують активісти асоціації, архітектурі та екологічному стану міста шкодить надмірне поширення водного транспорту, необхідного для задоволення потреб численних туристів.

Однак, в мерії не поставилися серйозно до песимістичних прогнозів "Італії ностра", нагадавши, що швидке руйнування Венеції передрікають вже не перше століття.