У Венесуелі розпочали розслідування щодо виборів у Конституційну асамблею

3 Серпня 2017, 12:47

Генпрокурор Венесуели Луїза Ортега ініціювала розслідування в зв'язку з підозрами у фальсифікацях під час виборів в Національні установчі збори. Про це вона заявила пізно увечері середи, 2 серпня, в Каракасі, передає телеканал CNN.

Розслідування розпочато після скарги виробника технічного обладнання для голосування Smartmatic. У компанії переконані, що показники явки "безсумнівно піддалися маніпуляціям".

Раніше сумніви в результатах голосування висловив один з п'яти директорів виборчої комісії Луїс Рондон. "Вперше з того часу як я взяв на себе ці обов'язки з боку держави, я не можу гарантувати достовірність заявлених результатів", – зазначив він.

Агентство Reuters з посиланням на внутрішній документ венесуельської виборчої комісії, повідомляло, що за півтори години до закриття дільниць проголосували 3,7 мільйона венесуельців. При цьому після закриття уряд відзвітував про участь у виборах 8,1 мільйона виборців або 41,5 відсотка громадян країни, що володіють правом голосу.

Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. 

Нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію. Президент Мадуро вважає, що вибори – єдиний спосіб відновити у країні мир після місяців протестів та періоду політичної невизначеності. Опозиційні сили бойкотували голосування, яке вони назвали захопленням влади.

Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.

Як відомо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.