У неділю, 30 липня, у Венесуелі проходять вибори до конституційної асамблеї, які ініціював президент країни Ніколас Мадуро. Про це повідомило агентство AFP.
Зазначається, що цей орган повинен буде внести зміни до конституції країни. Право голосувати мають близько 19,4 мільйона осіб, однак опозиція закликає населення бойкотувати вибори, оскільки вважає, що президент збирається переписати конституцію під себе. Майже 70% венесуельців виступають проти конституційної реформи.
Із 545 членів конституційної асамблеї 364 представлятимуть місцеві громади, а серед кандидатів від громад велика кількість членів правлячої Соціалістичної партії. Проведенню голосування передувало посилення заходів безпеки: з 21 липня – за 10 днів до виборів, а не за три, як раніше – на вулицях вийшли патрулі військовослужбовців.
Слід додати, що 28 липня в країні заборонили будь-які вуличні маніфестації, а порушників можуть ув'язнити на термін від п'яти до десяти років.
Як повідомлялось, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.
Президента країни Ніколаса Мадуро звинувачують у встановленні диктатури і доведенні країни до глибокої економічної кризи. Раніше Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.
Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.