У неділю, 16 липня, опозиція ініціювала неофіційний референдум у Венесуелі щодо зміни політичної влади в країні, передає Reuters.
"Опозиція Венесуели проводить неофіційний референдум з метою посилення тиску на чинного президента Ніколаса Мадуро через його намагання створити законодавчий орган, який його опоненти називають консолідацією диктатури", – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Натхненні українським Майданом. Що відбувається з протестами у Венесуелі
Референдум проходить у вигляді символічного опитування на понад 2 тис. виборчих дільницях. Серед запитань є запитання про те, чи хочуть громадяни проведення дострокових виборів.
Сам Мадуро вважає референдум незаконним та недоречним. Замість цього він має намір найближчим часом, 30 липня. провести вибори нової асамблеї, яка зможе переписати конституцію та розпустити державні інституції.
Раніше повідомлялось, що під час протестів загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.
Нагадаємо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту.
Президента країни Ніколаса Мадуро звинувачують у встановленні диктатури і доведенні країни до глибокої економічної кризи. Раніше Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.
Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.