У Венесуелі бунтівники захопили військову базу

6 Серпня 2017, 17:16

У неділю, 6 серпня, у Венесуелі група бунтівників захопила військову базу "Фуерте Парамакай" та оголосила про початок повстання проти режиму президента Ніколаса Мадуро, оприлюднивши відео з відповідним змістом. Про це повідомляє El Nacional.

Групу заколотників очолив Хуан Кагваріпано, який на відео заявив про "законне повстання проти тиранії Мадуро".

"Це не переворот. Це цивільні та військові дії, щоб відновити конституційний порядок. Але ще більше – щоб врятувати країну від повного знищення", – заявив Кагваріпано.

Також у відеоролику лідер заколотників назвав кожного солдата, який не підтримає повстання, потенційною військовою метою. Слід додати, що, за попередніми даними, Кагваріпано перебував у розшуку з 2014 року.  

Влада Венесуели назвала захоплення бази "Фуерте Парамакай" терористичною атакою. За словами глави правлячої партії Венесуели Діосдадо Кабельо, на базі "Фуерте Парамакай" військові оперативно взяли під контроль ситуацію після того, як група озброєних штурмовими гвинтівками чоловіків у камуфляжній формі захопила її.

Нагадаємо, що 5 серпня у Венесуелі установчі збори звільнили генпрокурора країни, а до цього військові заблокували будівлю генеральної прокуратури.

Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. Нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію. Президент Мадуро вважає, що вибори – єдиний спосіб відновити у країні мир після місяців протестів та періоду політичної невизначеності. Опозиційні сили бойкотували голосування, яке вони назвали захопленням влади.

Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.

Як відомо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.