Зокрема Королівська Прокурорська Служба (Crown Prosecution Service) закликала суди називати імена (наразі в судах панує принцип анонімності – Ред.) та «присоромлювати» молодь, визнану винною за участь у нещодавніх безладах.
Судова Служба її Величності (Her Majesty's Courts and Tribunals Service) рекомендувала магістратським судам «зневажати нормальні вироки» та передавати справи на розгляд королівських судів. Наразі максимальний вирок магістратів може складати лише до 6 місяців ув’язнення, тоді як судові служби вважають, що покарання повинно бути жорсткішим.
Водночас, уряд Великобританії серйозно взявся не тільки за покарання винних, але й за попередження повторення подібних акцій у майбутньому.
Зокрема, уряд планує змусити дітей із 120 тис. проблемних родин пройти так звану цивільну версію служби армії.
Аналізуючи причини заворушень, 15 серпня прем’єр-міністр Великобританії заявив: «Закони про права людини справляють корозійний вплив на поведінку та мораль у спосіб, який підірвав особисту відповідальність».
Зважаючи на це, Девід Кемерон обіцяє переписати правила, коли Великобританія буде головувати в Раді Європи.
Нагадаємо, ситуація в Лондоні загострилася в суботу, 6 серпня, ввечері, коли натовп молодих людей зібрався на акцію з вимогою до поліції з'ясувати обставини загибелі 29-річного британця. Його вбили під час спроби арешту. Триває розслідування обставин його загибелі.
Втім, акція швидко переросла у погроми і поширилася країною. Молодики грабують і підпалюють магазини у Манчестері, Бірмінгемі, Ліверпулі та Ноттінгемі.
Наразі поліції дозволили використовувати водомети та пластикові кулі проти протестуючих.