Раптовий успіх Північної Кореї у розробці ядерної зброї може бути пов'язаний з таємною підтримкою Ірану, повідомляє The Daily Telegraph з посиланям на джерела в британському уряді. В центрі уваги щодо надання певної також знаходиться і Росія, підкреслюється в матеріалі.
Британські чиновники сумніваються в тому, що північнокорейські вчені діють не без допомоги з боку. "Північнокорейські вчені – це люди з певними здібностями, але, очевидно, вони не роблять це у повному вакуумі", – сказав виданню один міністр уряду.
Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП "Південмаш" (Дніпро), яке, як пише NYT, "залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності".
Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це "не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів". Крім того, "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" спростував озвучені у виданні The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР.
Президент України Петро Порошенко доручив ініціювати розгляд на Радбезі ООН питання про непричетність України до ракетної програми КНДР. Робоча група з питань перевірки інформації "The New York Times" дійшла висновку, що Україна не причетна до ракетного скандалу з КНДР.