У Великій Британії арештували ідеолога терактів 11 вересня 2001 у США

18 Квітня 2012, 08:15

Арешт Абу Катади відбувся у його будинку в Лондоні. Наразі готується його депортація до Йорданії, де він постане перед судом за звинуваченням у терористичній діяльності.

Той факт, що Абу Катада був випущений з британської в'язниці у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) в Страсбурзі, викликав широку полеміку в британському суспільстві. Зараз всі говорять про те, що уряд Сполученого Королівства зміг повністю виконати вимоги ЄСПЛ і Абу Катада буде переданий йорданським владі.

Радикальний проповідник, справжнє ім'я якого Омар Махмуд Мохаммед Отман, прибув до Великобританії в 1993 році за підробленим паспортом. За інформацією британської влади, він мав «найширші контакти з терористичними лідерами у всьому світі», в тому числі з ліквідованим минулому році ватажком «Аль-Каїди» Усамою бен Ладеном.

Крім того, Абу Катада був духовним наставником Мохаммеда Атти – ватажка групи викрадачів пасажирських літаків, які скоїли 11 вересня 2001 серію терактів в Нью-Йорку і Вашингтоні.

У 1999 році в Йорданії Абу Катаду заочно засудили до довічного ув'язнення у зв'язку з організацією серії терактів.

Сам він неодноразово заявляв, що в Хашимітському Королівстві йому можуть загрожувати тортури і що його вирок заснований на свідченнях, які давалися під тиском. Судова тяганина навколо його екстрадиції з Великобританії триває 6 років.

Як повідомлялось, у березні в Норвегії до 5 років ув’язнення засуджено радикального ісламістського діяча родом із Іраку, відомого як мула Крекар (справжнє ім’я Наджмаддін Фарадж Ахмад. Його визнали винним у погрозах смертю низці осіб, зокрема, одному з норвезьких політиків.

Наджмаддін Фарадж Ахмад є засновником колишнього курдського терористичного угруповання «Ансар аль-Іслам», відомого як складова мережі «Аль-Каїда». Це угруповання і його наступники діють переважно на населеній курдами півночі Іраку.

Нагадаємо, у червні 2011 року військовослужбовці сил НАТО в Афганістані затримали високопоставленого члена оперативного підрозділу «Аль-Каїди» і колишнього близького соратника Усами бен Ладена, ім’я якого не розголошується.

Усама бен Ладен убитий 2 травня американськими військовими у пакистанському місті Абботтабад. Смерть свого лідера на наступний день після його вбивства визнала й сама «Аль-Каїда».