У Вашингтоні наполягають на негайному доступі місії ОБСЄ до всієї зони конфлікту

9 Березня 2015, 23:36

Офіційний Вашингтон наголошує, що підтримувані Росією бойовики на сході України мають негайно надати доступ для спостерігачів ОБСЄ в усій зоні конфлікту. Про це наголосив під час брифінгу речник Білого дому Джош Ернест.

"Важливо нагадати всім, у тому числі тим, хто підписав угоду (Мінськ-2. – Ред.), що, поза сумнівом, Росія і сепаратисти повинні надати спостерігачам ОБСЄ повний та безперешкодний доступ до районів конфлікту", – заявив представник адміністрації президента США.

Він зауважив, що через невиконання цієї вимоги ОБСЄ не може підтвердити інформацію про відведення сепаратистами важкого озброєння від лінії розмежування.

Водночас, Ернест зазначив, що в Вашингтоні продовжують спостерігати за ситуацією та робитимуть висновки щодо санкцій проти РФ, виходячи з того, як виконуватимуться на практиці пункти Мінської угоди.

Представник Білого дому у цьому зв'язку наголосив, що в разі погіршення обстановки ізоляція Росії може посилитися.

Як повідомлялося, президент Європейської Ради Дональд Туск перебуває 9 березня з візитом у Вашингтоні, де заплановані його зустрічі з вищим керівництвом країни, у тому числі, з президентом Бараком Обамою.