Речниця уряду Польщі Йоанна Копчинська заявила, що Сполучені Штати Америки не запроваджували санкції проти польської влади через конфлікт довкола закону про Інститут національної пам’яті (ІНП). Про це повідомляє польський портал pap.pl.
Зазначається, що польська речниця прокоментувала інформацію видання Onet про те, що президент Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький не матимуть права відвідувати Білий дім через так звані санкції американського уряду.
"Двостороння стратегічна співпраця із США не перебуває під загрозою, дипломатичні контакти залишаються на нинішньому рівні," – зауважила вона.
За її словами, візит заступника міністра закордонних справ у Вашингтоні Марека Магеровські є доказом того, що ніяких обмежувальних заходів запроваджено не було. Також до США запланований візит голови канцелярії польського президента Кшиштофа Щерського.
У свою чергу, The Associated Press повідомляє, що заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький також заперечив введення будь-яких санкцій про Польщі урядом США.
Так, Ціхоцький відзначив, що Вашингтон лише висловив "занепокоєння та має питання" щодо закону, однак повідомлення про санкції не відповідають дійсності.
Крім цього, заступник спікера польського парламенту з правопопулістської партії "Кукіз'15" Станіслав Тишка наголосив, що якщо США дійсно запровадили дані санкції, то такі дії можуть зашкодити безпеці країни.
"Якщо це правда, що американці запровадили санкції проти Польщі, це питання є серйозним, це може зашкодити безпеці Польщі", – підкреслив він.
Нагадаємо, 6 березня польський портал onet.pl повідомив, що Сполучені Штати Америки ввели конкретні санкції проти польської влади через конфлікт довкола закону про Інститут національної пам’яті (ІНП). Тобто президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький не матимуть права відвідувати Білий дім. За даними польського видання, журналісти мають відповідні документи, які підтверджують цю інформацію.
1 березня адміністрація президента Сполучених Штатів Америки через польсько-ізраїльську суперечку навколо поправок до закону про Інститут національної пам'яті надіслала Варшаві сигнал, що польська влада може не розраховувати на зустріч ні з Дональдом Трампом, не з віце-президентом Майком Пенсом.
25 лютого у Міністерстві юстиції Польщі спростували повідомлення ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Ізраїльські мас-медіа повідомили, що Польща піддалася тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам’яті. В неділю речник Міністерства юстиції Ян Кантак спростував цю інформацію.
15 лютого президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".
Раніше повідомлялося, що президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів.
Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України.
Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.
6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.