Як зазначає власкор видання, це – шведська ініціатива, підтримана, зокрема, балтійськими країнами. Інші країни-учасниці Східного партнерства теж закликають приєднатися до неї.
Міністр з європейських справ Польщі Міколай Довгелевич розповів, що потреба в такому проекті саме з Україною виникла через разючу енергонеефективність української економіки, що абсолютно не узгоджується з європейськими стандартами.
Як відомо, лише у житловому фонді України через зношеність опалювальних мереж та недостатню теплоізоляцію будинків змарновується до 30-40% теплової енергії. Енергоємність українського ВВП у 2,5 рази перевищує середньостатистичний показник у світі, за оцінками українських експертів.
Сьогодні в ЄС це розглядають як одну із найсерйозніших проблем України (поруч із обмеженням демократії). Її потрібно вирішувати для того, щоб країна могла швидко здійснювати прогресивну інтеграцію у внутрішній ринок ЄС після того, як почне функціонувати зона про вільну торгівлю.
Нагадаємо, що зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу «Східне партнерство» поширюється на шість країн Східної Європи – сусідів ЄС: Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Ініціативу було формально започатковано на Празькому установчому саміті 7 травня 2009 року.
ЄС передбачив на фінансування ініціативи «Східне партнерство» до 2013 року 600 млн євро.
Як повідомила голова представництва Європейського Союзу у Польщі Єва Синовець, робота над текстом підсумкової декларації другого саміту «Східного партнерства» у Варшаві досі триває через амбіції України та Молдови.
За даними Тижня, у цьому проекті декларації, яку планують затвердити у Варшаві 29-30 вересня, передбачається скорочення фінансування країнам-учасницям.