У Варшаві під час Маршу незалежності відбулись сутички з поліцією – 130 людей затримано

Акценти
11 Листопада 2012, 22:42

В  організованими ультраправими силами Марші незалежності в столиці Польщі взяли участь кільканадцять тисяч людей, зокрема, представники польської діаспори та делегації з-за кордону. У натовпі було видно людей, які закривали свої обличчя масками.  Демонстранти несли транспаранти: «Геть Європейський Союз!», «Героям честь і слава», «Національний радикалізм».

Поліція намагалась відокремити демонстрантів і не допустити сутичок націоналістів та лівих.

"Люди, що йшли в перших рядах маршу, в певний момент атакували поліцію, почали кидати в співробітників каміння, пляшки, фаєри. Поліція була змушена застосувати спецзасоби, у тому числі сльозогінний газ. На даний момент у нас є інформація, що постраждали два поліцейських, чоловік та жінка", – повідомили в поліції.

Поліція після переговорів з організаторами дала згоду продовжити ходу. Проте після інцидентів кількість учасників значно зменшилася.

Як повідомили в Мазовецькому воєвідському управлінні, за останні декілька годин маршу «швидка» виїжджала 13 разів. П’ятеро людей  були відправлені  до лікарень.

ТелеканалTVN24 повідомив про 6 поранених поліцейських та майже 120 затриманих хуліганів. Поліція на під’їзді до столиці також затримала кілька автобусів із псевдовболівальниками, що мали при собі кийки та димові шашки.

«У зв’язку з сутичками у столиці поліцейські станом на 18 годину затримали понад 120 хуліганів, це люди, яких звинувачують у нападі на інших людей, нищенні майна. Тепер затриманих допитують у комісаріатах поліції, встановлюються їхні особи, відтак їм будуть представлені звинувачення», – сказав він, додавши, що під час маршу ніхто серйозно не постраждав.

За словами Артура Завіши, одного з організаторів Маршу незалежності, заворушення на вулицях польської столиці є провокацією поліцейських.

Загалом, у польській столиці в День незалежності пройшли 4 ходи: влаштована президентом Броніславом Коморовським, соціалістами, лівими й анархістами та праворадикалами.

Голова держави закликав у головне свято бути разом, незалежно від політичних поглядів. «Разом в ім’я Незалежної» – так називалась організована з ініціативи глави польської держави хода. "Незалежну Польщу будували і соціалісти, і націоналісти, і селянські партії, представники консервативних і прогресивних угруповань. Відроджену Річ Посполиту не створювали люди, що мали однакові погляди, було багато суперечок. Але вони будували власну державу солідарно і захищали її також спільно! ",– закликав 11 листопада польський президент.

Ще перед президентською ходою в столиці закінчився марш соціалістів. У ньому взяли участь кілька десятків людей. Вони йшли під девізами «Свобода, рівність, незалежність» та «Свобода, рівність, соціалізм», що, на їхню думку, є рівнозначними поняттями.

Демонстранти соціалістів виключили можливість приєднатися до маршу, організованого Коморовським. Вони вважають, що не може бути єдності, якщо суспільство поділяється на експлуататорів і експлуатованих. 

Антифашистський марш, що влаштували представники лівих та анархістських середовищ з групи Порозуміння 11 листопада, закінчився спокійно.  

Нагадаємо, минулого року під час святкування Дня незалежності у Варшаві  також  спалахнули масові заворушення. Сутички відбулися між представниками націоналістичного Маршу незалежності та лівих і анархістів, які намагалися завадити проведенню маршу, були знищені 14 поліцейських машин. 20 осіб із 40 поранених отримали тяжкі травми. Поліція затримала понад 200 людей, зокрема іноземних громадян.

90