Колегія суддів Антикорупційного суду Леся Федорак, Ігор Строгий та Віктор Маслов звернулися до генпрокурорки Ірини Венедіктової і Вищої ради правосуддя у зв'язку з тиском і втручанням в їхню роботу, зокрема пов'язаним із небезпекою для життя та здоров‘я, від екснардепа Миколи Мартиненка. Справа, яку ведуть судді, стосується завдання збитків ДП НАЕК «Енергоатом» та ДП «Схід ГЗК». Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті ВАКС.
"Так, захисники обвинувачених у зазначеній справі систематично зверталися до суду із очевидно безпідставними заявами та клопотаннями з метою перешкоджання здійсненню кримінального провадження, неодноразово порушували порядок у судовому засіданні, критикували суддів у засобах масової інформації до вирішення справи у зв'язку із її розглядом. Один із адвокатів ще до завершення розгляду справи стверджує про порушення суддями права на захист та ініціює питання щодо притягнення суддів до кримінальної відповідальності", – пишуть у заяві.
Також судді пов'язують випадок із вибухом невідомого пристрою на місці, де паркує автомобіль головуюча у справі, саме з тиском екснардпа Миколи Мартиненка.
"Цю подію ВАКС розцінює як спробу втручання у діяльність щодо здійснення ним правосуддя у спосіб, небезпечний для життя і здоров’я, спрямованого на перешкоджання виконання суддями ВАКС своїх службових обов’язків. Ураховуючи всі обставини, колегія суддів ВАКС розцінює дії сторін у зазначеній справі, як втручання у діяльність суддів", – наголосили у зверненні.
Нагадаємо, що Шевченківський райсуд Києва 22 жовтня 2018 року розпочав розгляд справи щодо ексдепутата Миколи Мартиненка. З ним у справі проходять ще кілька обвинувачених, серед яких – Володимир Богданець, Олександр Сорокін, Сергій Перелома, Руслан Журило та Валерій Васильков, які є посадовцями "Нафтогазу України", "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії", ДП "СхідГЗК" та ДК "Ядерне паливо".
Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" під час укладання та виконання контрактів на постачання обладнання для цього підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладення й виконання контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму 6 млн 400 тис. грн.
2 жовтня 2019 року Шевченківський райсуд Києва передав цю справу до ВАКС.