У зв’язку з цим, ми наполегливо радимо відомству пана Грищенка зняти політичні окуляри і уважно прочитати статтю американської інформагенції Associated Press від 1 липня 2011 року, яку опублікувала американська газета Washington Post.
Якщо ж українське МЗС виявиться таки не у змозі зрозуміти суті заяв, соратники Тимошенко радять, керівництву міністерства звернутися до цих поважних світових видань за поясненнями.
«Clinton also expresed concerns about the political motivations behind Ukraine’s legal proceedings against former Prime Minister Yulia Tymoshenko (Клінтон також висловила занепокоєння, що судовий процес проти колишнього прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко в Україні є політично вмотивованим)», – повідомляє Washington Post.
Також у «Батьківщині» радять МЗС почитати останнє інтерв‘ю Посла США в Україні Джона Теффта газеті «Київ Пост», в якому він також висловив свою стурбованість ознаками вибіркового правосуддя, що застосовується проти колишнього прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко та інших членів її уряду.
«У нас є розбіжності у думках (з українським урядом) стосовно згортання демократії», сказав Теффт, цитуючи заяву Державного Департаменту США від 24 червня, де говориться про суд над Тимошенко «як політично вмотивований» та такий, що «підриває верховенство права», – пише «Київ Пост».
Як повідомлялось, директор департаменту інформаційної політики українського МЗС Олег Волошин, на міністерській конференції Спільноти демократій у Вільнюсі заявив, що державний секретар США Гілларі Клінтон не називала процес проти Юлії Тимошенко політично вмотивованим.
Зазначимо, що американські бізнесмени та експерти переконані, що в Україні є щонайменше три критичні питання, вирішення яких визначить її статус. Зокрема, це корупція, справи проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та деяких інших екс-урядовців, а також виборче законодавство.
Нагадаємо, раніше суддя Печерського райсуду Родіон Кірєєв не дав згоду на поїздку Юлії Тимошенко у Вільнюс на конференцію Спільноти демократій.