За свідченнями японських науковців з Японського агентства з атомної енергії, обсяг радіоактивних елементів, що потрапили в Тихий океан в березні-квітні цього року, оцінюється 15 тисяч терабеккерелів (Беккерель – одиниця СІ виміру радіоактивності речовини).
Раніше передбачалося, що в Тихий океан потрапило 4,7 тисячі терабеккерелів радіоактивних йоду і цезію.
Днями компанія-оператор аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" Tokyo Electric Power Co. Повідомила, що побудує між АЕС і океаном металеву стіну, щоб запобігти попаданню радіоактивної води в море.
"Понад 110 тисяч тонн високорадіоактивної води залишається в підвальних приміщеннях енергоблоків станції, ми побоюємося, що вона з часом разом з підземними водами може стекти в океан", – заявив представник TEPCO, повідомила японська телекомпанія NHK.
Попередження забруднення морської води – один з ключових пунктів в плані енергетичної компанії з усунення наслідків аварії 11 березня, відзначає NHK.
TEPCO застосує тисячі металевих труб для створення стіни протяжністю в 800 метрів, яка відокремить від моря водозабірні установки чотирьох енергоблоків станції. Кожна труба має 22 метри в довжину і 10 сантиметрів в діаметрі, їх встановлять глибоко під океанським дном, щоб зупинити відтік грунтових вод.
У TEPCO пояснили, що вони готуються і до підйому грунтових вод навколо заводу після зведення стіни, фахівці будуть відстежувати рівень підйому грунтових вод і зможуть при необхідності відкачати воду, щоб не допустити переповнення.
Будівництво стіни розпочнеться в кінці 2011 року і триватиме близько двох років.
Нагадаємо, у квітні робітники АЕС "Фукусіма-1" намагалися за допомогою особливого мінералу абсорбувати радіацію, що проникла в морську воду.