"Держава гарантує свободу засобів масової інформації у вираженні думки. Ніхто не може заборонити або перешкоджати ЗМІ поширювати інформацію, яка представляє суспільний інтерес, інакше як відповідно до закону", – йдеться у постанові. Ці принципи оголошені основними в державній політиці в галузі ЗМІ.
Вперше законодавчо громадяни Туркменії отримали "право використання будь-яких форм засобів масової інформації для вираження думок і переконань, пошуку, одержання і поширення інформації", а також "право на отримання через ЗМІ відомостей про діяльність державних органів, громадських об'єднань, посадових осіб".
"Свобода збирати, одержувати і поширювати інформацію не може бути обмежена інакше як відповідно до закону, якщо це необхідно для захисту конституційного ладу, здоров'я, честі й гідності, приватного життя громадян, громадського порядку", – наголошується в положенні.
Згідно з указом, який глава держави Гурбангули Бердимухамедов підписав у четвер, 3 січня, правом на заснування ЗМІ володіють органи державної влади та управління, органи місцевої влади, політичні партії, громадські об'єднання, інші юридичні особи, а також громадяни Туркменістану, які досягли 18 років.
"Підставою для установи засобів масової інформації є рішення Кабінету Міністрів Туркменістану або іншого державного органу, прийняте відповідно до його компетенції", – йдеться в законі.
Вперше в Туркменії оголошено також про "неприпустимість цензури та втручання в діяльність засобів масової інформації", не допускається "створення органів чи посад для попереднього контролю інформації, що підлягає поширенню засобами масової інформації".
Для становлення ЗМІ та розвитку їх інфраструктури держава, як зазначається в законі, буде виділяти кошти з держбюджету або встановлювати податкові пільги.
В даний час в Туркменії налічується близько 40 друкованих засобів масової інформації, засновником практично всіх центральних газет є президент республіки. У країні діє одне інформагентство – державна інформаційна служба новин "Туркмендовлетхабарлари" (ТДХ), сім національних телеканалів, п'ять радіостанцій.
Минулого року зі створенням другої у країні політичної партії, вона заснувала першу в країні приватну газету під назвою "Рисгал" (Удача).