У Туреччині зростає кількість загиблих внаслідок землетрусу. Сотні людей все ще під завалами

24 Жовтня 2011, 07:16

Рятувальники впевнені, що нові цифри теж, на жаль, не остаточні. За їхніми оцінками, сотні людей залишаються під завалами.

У місті Ван провалилося декілька будівель, одне з яких було семиповерховим.

Раніше головний сейсмолог країни Мустафа Ердік заявив, що загинули від 500 до 1000 людей, проте, ці дані поки не підтверджуються.

Підземні поштовхи в районі міста Ван магнітудою в 7,2 бали сталися о 13:41 за місцевим часом (10:41 за Гринвічем)23 жовтня.

Через деякий час пішла серія повторних поштовхів, але вже набагато меншої сили.Відлуння землетрусу відчувалися і в інших районах країни. Землетрус відчули також і в столиці Вірменії Єревані.

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знаходиться в постраждалому районі і обіцяє його жителям максимальну допомогу.

Туреччина розташована в сейсмічно небезпечній зоні. У 1999 році два землетруси магнітудою більше 7 балів забрали життя майже 20 тисяч людей у ​​густонаселених регіонах на північному заході країни.

Епіцентр нинішнього землетрусу, за оцінкою геологічної служби США, знаходиться на глибині 20 км, що, кажуть сейсмологи, порівняно неглибоко.