У Туреччині затримали племінника і племінницю опозиційного проповідника Гюлена

24 Жовтня 2016, 07:48

У Туреччині затримали племінника і племінницю ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого в Анкарі вважають «натхненником» спроби військового перевороту, повідомляє Hurriyet.

Газета уточнює, що Хусейна і Бушра Гюлен затримали в Ізмірі за підозрою в причетності до діяльності забороненої у Туреччині організації FETO. Крім того турецька розвідка підозрює затриманих у використанні зашифрованою системи зв'язку.

Раніше у Туреччині затримали брата проповідника Кутбеттіна Гюлена, який також перебував у розшуку за звинуваченням в причетності до діяльності FETO.

Також правоохоронні органи Туреччини затримали телеведучого й адвоката Кемаля Гюлена – ще одного племінника Фетхуллаха Гюлена.

За підозрою в зв'язках з проповідником Фетуллахом Гюленом в Туреччині заарештовано близько 35 тисяч людей.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".

У серпні Туреччина направила у США запит на екстрадицію Гюлена.