У Туреччині вже арештували 27 журналістів

14 Грудня 2014, 21:39

У Туреччині внаслідок поліцейських рейдів на низку редакцій арештовано 27 осіб. За даними турецького агентства "Анатолія", серед обвинувачень, які висувають журналістам, – зокрема "наклеп" та "об’єднання з метою державного перевороту".

Серед затриманих є й головний редактор популярної у Туреччині щоденної газети "Заман" Екрем Думанлі.

За даними західних агентств, недільні поліцейські рейди стосувалися переважно тих мас-медіа, які вважають близькими до Фетхулли Гулена – колишнього імама, одного з основних політичних опонентів президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Стурбованість арештами у Туреччині вже висловили на Заході. Зокрема, правозахисники з Freedom House назвали дії поліції "ймовірною відплатою журналістам, які пишуть про корупції і критикують владу". Євросоюз у своїй заяві з цього приводу наголошує, що такі арешти "несумісні зі свободою засобів масової інформації, який є основним принципом демократії". З закликом гарантувати дотримання демократичних цінностей до влади Туреччини звернувся і Державний департамент США.

За інформацією ЗМІ, найближчим часом правоохоронні органи мають намір затримати ще 150 журналістів, причетних до викриття корупційних скандалів у владних структурах і критики режиму Ердогана.