У Туреччині відсторонять від роботи півтори тисячі суддів та прокурорів

9 Серпня 2016, 21:52

Верховна Рада суддів і прокурорів Туреччини готує указ, відповідно до якого від роботи буде відсторонено ще 1,5 тис. фахівців. Про це повідомляє видання Hurriyet Daily News.

«Ще 1500 суддів і прокурорів планується відсторонити від роботи через підозру в причетності до руху Фетхуллаха Гюлена, якого вважають винним у організації спроби перевороту 15 липня», – йдеться у повідомленні.

Наразі в Туреччині вже відсторонили від виконання обов'язків понад 3 тис. суддів та прокурорів. Загалом за підозрою в причетності до спроби перевороту були затримані та тимчасово відсторонені від посад понад 60 тисяч осіб.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".