У Туреччині суд у п'ятницю, 17 серпня, відхилив апеляцію про звільнення американського пастора Ендрю Брансона, арешт якого спричинив серйозну кризу у стосунках між Анкарою та Вашингтоном. Про це повідомляє AFP.
Як зазначається, суд у провінції Ізмір постановив залишити Брансона під домашнім арештом, таким чином відхиливши вже третю подібну апеляцію.
Суддя заявив, що все ще триває збір доказів у справі і є ризик того, що Брансон втече з країни в разі звільнення.
Своєю чергою, адвокат пастора заявив, що знову оскаржить рішення через 15 днів.
Читайте також: Обвал ліри. Чому Туреччина наближається до нової фінансової кризи
Як повідомлялося, 16 серпня міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Вашингтон може запровадити нові санкції проти Туреччини, якщо Анкара не відпустить американського пастора Ендрю Брансона, який знаходиться під вартою вже близько двох років. Своєю чергою, турецький міністр торгівлі Рушар Пекан прокоментував відповідну заяву, наголосивши, що Анкара вживатиме відповідних заходів.
Нагадаємо, 1 серпня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти турецького міністра внутрішніх справ Сулеймана Сойлу та керівника Мін'юсту Туреччини Абдулхамита Гюля через їхню роль у переслідуванні американського пастора Ендрю Брансона.
29 липня президент США Дональд Трамп погрожував запровадити санкції щодо Туреччини, якщо Анкара не звільнить Брансона. Своєю чергою, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара не відступатиме під натиском Вашингтону щодо арешту американського пастора Ендрю Брансона.
Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту.
Крім того, 10 серпня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про подвоєння тарифів на сталь і алюміній Туреччини.