Голова управління оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір заявив що друга черга поставок російських систем протиракетної оборони С-400 у країну може розпочатися 2020 року. Про це повідомляє турецьке інформагентство IHA.
"Друга черга поставок С-400 може початися в майбутньому році" – зауважив він.
Зокрема він відзначив що управління системами буде здійснювати Анкара.
"Нічого небажаного для нас з цими комплексами зробити не вийде", – наголосив Демір.
За його словами друга черга поставок також передбачає спільне виробництво, обмін технологіями та інтеграцію програмного забезпечення.
Раніше США заявили, що вони виключають Туреччину з програми винищувачів F-35 після того, як Анкара закупила зенітно-ракетні комплексів С-400 у Росії.
Як повідомлялося, Ердоган заявив, що Анкара вже купила російські зенітні ракетні комплекси С-400.
Нагадаємо, США висунули ультиматум Туреччині, надавши Анкарі трохи більше двох тижнів для відмови від придбання російських зенітно-ракетних комплексів С-400 і купівлі американського аналога – системи протиракетної оборони Patriot.
11 травня глава управління зі зв'язків Адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун заявив, що країна завершила процес закупівлі ракетних комплексів С-400 у Росії.
Сенатори США Джим Інгофф, Джим Ріш та Боб Менендес заявили, що на Туреччину накладуть санкції, якщо вона отримає поставки російських зенітних ракетних систем С-400.
Представник Пентагону Чарльз Саммерс заявив, що у разі завершення операції з придбання у Росії зенітних ракетних систем С-400 на Туреччину чекають "серйозні наслідки".
Також президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкарі потрібні російські зенітні ракетні системи С-400. Водночас турецький лідер підкреслив, що Туреччині також потрібні американські винищувачі F-35.
Також Конгрес США ухвалив рішення про заборону на продаж Туреччині винищувача п'ятого покоління F-35 у зв'язку зі зближенням Анкари з Москвою у військовій сфері.
28 квітня 2018 року державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря". Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.
У відповідь Туреччина заявила, що погрози США не зупинять купівлю С-400 у РФ.