Приводом для протестів стало рішення турецького регулятора інтернет-мереж Адміністрації інформаційно-комунікаційних технологій щодо впровадження фільтрів для турецьких користувачів інтернет.
Крім постанови, обурення громадськості викликало також рішення про видалення з інтернет-обігу та з назв доменів окремих слів, зокрема «blonde» (блондинка) та «sister-in-law» (невістка).
Нещодавно керівник Адміністрації інформаційно-комунікаційних технологій Тайфун Аджарер відхилив будь-які звинувачення у насадженні інтернет-цензури та наголосив на тому, що чотири запропоновані фільтри: дитячий профіль, сімейний профіль, домашній або ж стандартний профілі є добровільними нововведеннями та спрямовані на контроль за використанням інтернет-ресурсів молодими користувачами мережі, зокрема дітьми.
Незважаючи на переконування офіційної Анкари, у неділю, 15 квітня, тисячі турків вийшли на вулиці великих міст Туреччини, зокрема Стамбулу, з плакатами: «Не підкоримося цензурі!» та «Ні, цензурі!».
Основною причиною недовіри громадян до запевнення влади та керівництва компанії західні експерти вважають велику кількість державного втручання та моніторинг інтернет-мереж.
За даними організації Freedom House, з липня 2010 року в Туреччині заблоковано понад 5 тис веб-сайтів. Їх кількість постійно зростає. Загалом же протягом останніх двох років до переліку заблокованих сайтів увійшли: YouTube та Google’s Internet відео платформа.