У Туреччині прокуратура завершила розслідування у справі про спробу державного перевороту

22 Лютого 2017, 21:12

Прокуратура Стамбула завершила розслідування у зв'язку зі спробою державного перевороту 15 липня 2016 року. Про це повідомляє агентство Anadolu.

Зокрема, проведено розслідування дій течії "Паралельна держава" (FETÖ), яку очолює Фетхуллах Гюллен. Повідомляється, що в суд Стамбула направлено обвинувальний висновок щодо 24 підозрюваних у терористичній діяльності. З-поміж них — Гюллен, а також шість генералів і 17 офіцерів, дев'ять з яких ховаються від правосуддя.

"Прокуратура вимагає засудити 10 обвинувачуваних, у тому числі генералів Фетхі Алпая, Мехмета Наіла Йігіта, Озкана Айдогду і Ейюпа Гюрлера, до 92 довічних термінів кожного у в'язниці суворого режиму і 174 років позбавлення волі. Решту 13 обвинувачених вимагають засудити щонайменше до трьох довічних ув'язнень і до термінів до 30 років позбавлення волі у в'язниці суворого режиму", – йдеться у повідомленні агентства.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.