"Пожежа в шахті триває. Через високу концентрацію чадного газу роботи проводити складно. Рятувальники поки не можуть увійти в зону сильного задимлення", – сказав міністр.
Більше 80 робітників і рятувальників потрапили до лікарень з симптомами удушення чадним газом.
Нагадаємо, трагедія сталася в 13 травня. У шахті вибухнула електропідстанція, після чого почалася пожежа і забій заповнився чадним газом, також стався обвал гірської породи. У момент аварії під землею перебували 787 шахтарів. Вони мали при собі маски для дихання на випадок аварії, але наразі кисень в цих апаратах вже, швидше за все, закінчився.
Рятувальники закачують в штольні чисте повітря, проте зважаючи на пожежу, ефективність цього заходу знижена. Гірники знаходяться на глибині до 2 тис. метрів. Генеральна прокуратура району Сома почала розслідування інциденту.
Глава однієї з найбільших профспілок Конфедерації профспілок робітників-революціонерів Кані Беко поклав відповідальність за подію на уряд і заявив, що після трагедії міністр енергетики і природних ресурсів, а також міністр праці та соціальної безпеки "зобов'язані піти у відставку". Крім того, деякі профспілки оголосили, що 15 травня проведуть страйк, щоб вказати уряду на необхідність поліпшення умов роботи гірників.
Нинішня трагедія стала найбільшою за всю історію вуглевидобутку в Туреччині. Найбільше число жертв при схожій аварії було зареєстровано в 1992 році після вибуху метану на шахті в провінції Зонгулдак, де загинули 263 людини.