У ЦВК запевняють, що стежать за ОВК Пилипишина-Левченка, але втручатися не можуть

1 Листопада 2012, 20:00

"ЦВК ніколи не втручається в роботу окружних виборчих комісій, оскільки це не належить до наших повноважень, і це було б неправильним з нашого боку", – сказав Охендовський.

Водночас, за його словами, ЦВК в межах своїх повноважень спрямовує діяльність всіх без винятку окружних виборчих комісій на дії, які мають відповідати закону "Про вибори народних депутатів України".

"Реагування з боку ЦВК на ситуацію, яка склалася в окрузі № 223, вже було неодноразово. В окремих випадках це мало результати. Загалом ситуація там залишається такою, яка є зараз. Безумовно, ми продовжуватимемо уважно стежити за ситуацією в цьому виборчому окрузі", – резюмував він.

Крім того, Охендовський заявив, що у ЦВК занепокоєні ситуацією з введенням даних до системи "Вибори" за результатами голосування за трьома одномандатними виборчими округами.

"Центральна виборча комісія має підстави висловлювати занепокоєння щодо перебігу введення інформації з трьох одномандатних виборчих округів. Це округ № 11 у Вінницькій області, з якого введено лише 81% повідомлень про зміст протоколу дільничних виборчих комісій, це округ № 197 у Черкаській області, з якого введено лише 47% повідомлень, і округ № 223 (Київ), з якого введено лише 77% повідомлень", – сказав він.

Як повідомлялося, у скандальному 223 окрузі, де за перемогу борються кандидат від ВО «Свобода» Юрій Левченко та самовисуванець Віктор Пилипишин, за відсутності кворуму розпочалося засідання ОВК.

Нагадаємо, у середу заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключив дострокового припинення повноважень двох окружних виборчих комісій (ОВК) № 223 (Київ, Шевченківський район) і № 211 (Київ, Голосіївський район) в разі продовження блокування роботи зі встановлення результатів виборів.

Як відомо, підрахунок голосів у 223-му окружкомі від учора практично зупинився. Засідання комісії не можуть розпочати від самого ранку. Присутні у залі вже почали співати і читати вірші.

110