За словами Осадчука, в аналізі «Опори» «автори не обтяжують себе пошуком критеріїв цих, так би мовити, порушень, не посилаються на норми закону, що регулюють ці питання, навіть не намагаються навести якісь власні аргументи».
Зокрема, на прикладі Полтавщини ЦВК пояснює, що необхідність поділу районів і міст між різними виборчими округами спричинено неможливістю їх утворення шляхом простого об'єднання сусідніх районів і міст, оскільки в такому разі чисельність виборців у них найчастіше виходить за межі встановленого законодавством відхилення в 12% від середньої кількості виборців в окрузі (161 140).
«То, може, оцінки з претензійними назвами «аналіз» треба задля об’єктивності робити більш глибоко, зі знанням предмета, а не тільки опираючись на поверхові судження», – підсумовує Осадчук.
Як повідомлялось, 28 квітня ЦВК створила 225 мажоритарних виборчих округів на виборах Ради-2012 і визначила їх межі.
Нагадаємо, громадянська мережа «Опора» сумнівається в ефективності утворення 52 мажоритарних виборчих округів із 225, які були створені ЦВК. Зокрема спостерігачі «Опори» проаналізували межі кожного округу, у результаті чого констатують сумнівну ефективність утворення 52 виборчих округів (20%)». На думку організації, 27 округів сформовані з необґрунтованим поділом територіальних громад між різними одиницями.
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко обвинувачує ЦВК в тому, що вона визначила межі мажоритарних виборчих округів на виборах Верховної Ради під впливом обласних державних адміністрацій.
Як відомо, 4 травня ЦВК призначила старт виборчої кампанії на 30 липня.