У ЦВК упевнені, що законопроект про вибори не відповідає програмі Януковича

3 Червня 2011, 09:02

«На мій погляд завдання президента України, дещо, не точно виконується. Тому що наскільки можна проаналізувати і передвиборчу програму Віктора Федоровича Януковича, то президент підтримував ідею запровадження в Україні виборчого кодексу. І власне кажучи здавалося суспільним консенсусом, та точка зору, що найбільш прогресивним було перехід на пропорційну систему з відкритими регіональними списками. Тому ті напрацювання, які зараз презентуються міністерством юстиції, я не можу оцінити, як остаточний варіант змін, які зрештою будуть внесені в парламент. Ті напрацювання, які зараз оприлюднені, особисто мені здаються а декількома кроками назад», – пояснила Усенко-Чорна.

Як повідомлялось, 27 травня Мін'юст оприлюднив проект закону про вибори до Верховної Ради, який містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5% з нинішніх 3%.

Крім того, пропонується половину депутатів обирати за партійними списками, ще 50% – в одномандатних округах. Участь блоків у виборах не передбачається. Крім того, з бюлетенів для голосування виключена графа «Проти всіх».

Нагадаємо, що над законопроектом працювала Робоча група, створена президентом Віктором Януковичем. Її очолював міністр юстиції Олександр Лавринович.

Зазначимо, що під час обговорення проекту закону про вибори народних депутатів з представниками понад сотні політичних партій, міністр заявив, що тип виборчої системи обраний особисто президентом Віктором Януковичем і дискутувати про його зміну немає сенсу.

У березні зі складу робочої групи з питань удосконалення виборчого законодавства при президенті України вийшов Національний демократичний інститут (NDI, США).