У ЦВК не проти обрання мерів у два тури

1 Липня 2013, 19:07

"Я вважаю, що це доцільно з погляду не політичної кон'юнктури, а з погляду принципу репрезентативності. Так звана 2-турова система, або, як її називають науковим терміном, "мажоритарна система абсолютної більшості", передбачає якомога більшу підтримку виборців обраного мера… Я тільки позитивно ставлюся до ідеї переходу від "мажоритарної системи відносної більшості" до "мажоритарної системи абсолютної більшості", – зазначив він.

На думку Магери, таке питання належить і до депутатів, зокрема до тих, які обрані за мажоритарними округами.

"Візьмемо, скажімо, останні парламентські вибори-2012: якщо за пропорційною складовою в нас депутати, які пройшли від партій, представляють 94% виборців, що брали участь у голосуванні, то депутати, які обрані в мажоритарних округах, якщо в цілому їх поділити за відсотками, середньозважений показник – 44% виборців. Питання, хто кого представляє?" – зазначив Магера.

Він підкреслив, що депутати повинні мати підтримку більшості виборців в окрузі, у якому обиралися, в іншому разі не зрозуміло, кого вони представляють.

Нагадаємо, минулого року у Верховній Раді народні депутати Ірина Геращенко та Кирило Куликов зареєстрували законопроект про внесення змін до закону про місцеві вибори, у якому пропонувалося вибирати мерів у два тури.