У ЦВК категорично не згодні з висновком спостерігачів ENEMO про непрозорість рішень комісії

15 Грудня 2013, 11:29

У звіті серед основних спостережень і рекомендацій міститься, зокрема, заклик до ЦВК "вжити додаткових заходів щодо підвищення чесності та прозорості виборчого процесу". При цьому вказується , що "перед черговим відкритим засіданням ЦВК проводить закрите засідання – нарада, на якій фактично відбувається процес прийняття рішень".

Спостерігачі вказали, що "незважаючи на те, що процес голосування членів ЦВК є відкритим, процес прийняття рішень є закритим, тому ENEMO не може оцінити роботу ЦВК як прозору".

"ЦВК категорично не може погодитися із зауваженням по закритості процесу прийняття рішень" , – заявив голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський.

За його словами, всі без винятку рішення комісії приймаються на її відкритих засіданнях після відповідних доповідей у присутності передбачених законом суб'єктів виборчого процесу, з обговоренням проектів рішень, коли це необхідно.

"Про те, що в Комісії ніколи не було нічого таємного для суб'єктів виборчого процесу та для офіційних спостерігачів, свідчать неодноразові запрошення на їх адресу відвідувати ЦВК не тільки під час засідань, а й протягом усього робочого дня", – зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Охендовський нагадав, що тільки протягом останніх тижнів він особисто провів близько десяти робочих зустрічей з офіційними спостерігачами різних місій, що не відмовивши у жодному клопотанні.

За словами голови ЦВК, на цих зустрічах він завжди докладно пояснював як механізм роботи ЦВК, так і зміст основних рішень Комісії, спрямованих на підготовку повторних виборів до парламенту, давав відповіді на всі питання, які цікавили спостерігачів.

Як повідомлялось, раніше Охендовський повідомив, що на всіх 648 виборчих дільницях, створених в п’яти виборчих округах, де сьогодні відбуваються повторні вибори народних депутатів, голосування розпочалося о 8:00, як і передбачено законом про вибори.

Нагадаємо, сьогодні відбуваються вибори у п'яти округах: №94 (Обухів, Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №194 (Черкаси), №197 (Канів, Черкаська область), № 223 (Шевченківський район, Київ).

При цьому глава ЦВК з жалем констатував, що спостерігачі від ENEMO з цього приводу до комісії не зверталися, що, ймовірно, і стало можливою причиною допущених у звіті фактичних помилок.

"ЦВК була б рада побудувати з місією ENEMO такий же конструктивний діалог, який їй вже вдалося налагодити з усіма іншими місіями з міжнародного спостереження. Це дозволило б уникнути тих помилок щодо нашої роботи, які, хочеться вірити , випадково допущені в проміжному звіті", – підкреслив Охендовський.