У центрі Сімферополя перекрили рух і зігнали автозаки та ОМОН

18 Травня 2014, 11:56

Разом з тим над центром Сімферополя періодично пролітають вертольоти.

Представники силовиків на питання, до якого часу центральну площу міста буде оточено, відповісти не змогли та порадили "звертатися до начальства".

Разом з тим місцеві мешканці на питання журналістів, чи вони схвалюють такі заходи "безпеки" у центрі Сімферополя з боку влади, відповідають схвально, зауважуючи, що "кримські татари – миролюбний народ, але ми очікуємо провокацій".

Як повідомили у ході прямої трансляції з Сімферополя журналісти, наразі до Ак-Мечеті у Сімферополі, де запланований на 13:00 траурний мітинг, збираються люди. Незважаючи на дощ, люди пішки прямують вздовж дороги до місця проведення акції. Дорогою їх супроводжують співробітники спецпідрозділу ОМОНу.  Учасники ходи скандують "Мілет! Ватан! Крим!". 

За непідтвердженою інформацією, колону кримських татар з прапорами, які прямують  на мітинг, не пускають на вул.Воровського.

 Фото з Instagram edem_kishveev

 Фото з Instagram katy_katy936

Фото з Instagram katy_katy936

 Фото з Instagram andy_michael

 Фото з Instagram edem_kishveev 

 Фото з Instagram nyashi4ka

Як повідомлялося,  вранці 18 травня військові вертольоти кружляли над Сімферополем, Бахчисараєм та прилеглими селищами, заважаючи кримським татарам проводити жалобні мітинги. 

Самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов 16 травня заборонив до 6 червня масові заходи на території анексованого півострова. Згодом Аксьонов дозволив кримським татарам організувати 18 травня мітинг на роковини 70-ої річниці депортації на мусульманському кладовищі.

Водночас, Меджліс ухвалив рішення, що 17 та 18 травня в центрі Сімферополя масових акцій, присвячених пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, не буде.

18 травня кримські татари вшановують жертв сталінської депортації кримськотатарського народу 1944 року. Цього року минає 70 років трагедії, яку кримські татари вважають геноцидом їхнього народу. За оцінками істориків, на засланні від нестерпних умов, голоду та хвороб загинули більше 40% кримських татар. Із 423 тисяч виселених 195 тисяч загинуло дорогою та протягом перших пiвтора року життя у спецпоселеннях.