У центрі Москви активісти вийшли з плакатами на підтримку Балуха і Сенцова

31 Серпня 2017, 13:28

У Москві 30 серпня активісти вийшли на вулицю Тверську з плакатами на підтримку українських в'язнів Володимира Балуха та Олега Сенцова. Про це Крим.Реаліі розповіла одна з ініціаторів акції Віра Лаврешіна.

Так, активісти називали висновок щодо Балуха в Криму "дуже символічним", так як "людину дуже просто звинуватити і посадити за громадянську позицію".

Щомісячно 20 числа "День політв'язня" проходить у рамках акції "Стратегія-30".

"Кожного місяця в списки політв'язнів додаються нові імена ув'язнених – це 10-12 чоловік, іноді більше. Зараз багато в Росії садять по так званим мітинговим статей – це стаття 318 ч. 1 за побиття поліцейських, це роблять, щоб відбити охоту виходити на протестні акції … Ми, московські активісти, вважаємо своїм обов'язком інформувати співвітчизників і людей за кордоном про що кояться злочини як в Росії, так і за її межами. Ми будемо продовжувати наші пікети, поки не почнеться деоккупація Криму і Донбасу", – сказала Лаврешіна.

Зазначається, що в акції 30 серпня ухвалили участь десять чоловік, як кажуть самі активісти, це не велика кількість людей, проте проводити пікет в Москві стає все небезпечніше. Російські силовики посилили контроль за мітингувальниками, так на аналогічній акції в червні поліція затримала шістьох мітингувальників.

Як повідомлялось, у російському місті Якутськ активісти з Pussy Riot провели акцію підтримки біля колонії, де  відбуває покарання незаконно засуджений у РФ український кінорежисер Олег Сенцов.