У “трудових таборах” на окупованому Донбасі утримуються майже 10 тисяч людей – правозахисники

13 Липня 2017, 14:38

Майже 10 тисяч мирних мешканців України перебувають у так званих "трудових таборах" на окупованих територіях Донбасу. Про це повідомила німецька радіостанція Deutschlandfunk (DLF) із посиланням на дослідження правозахисників.

При цьому вказується, що прибуток від примусової праці в'язнів становить до 500 тисяч євро на місяць, а далі ці гроші присвоюють сепаратисти і використовують для терористичної діяльності.

Правозахисники вказують, що у таборах на окупованій частині Донбасу утримується близько 10 тисяч в'язнів, багато з яких мали вже відбути термін покарання або до них повинна була бути застосована амністія.

Директор "Східної правозахисної групи" Павло Лисянський розповів "5 каналу", що від початку окупації "суди" ОРДіЛО ув'язнили ще понад 3 тисячі людей.

"З початку 2016 року "Східна правозахисна група" займається звільненням цих людей. Нам вдалося звільнити одного в'язня. Ми вважаємо, що 10 тисяч людей, які були ув'язнені до 2014 року – вони є громадянами України. І ми повинні їх звільнити із трудових полонів. Тому що "ЛНР/ДНР" використовує цих людей", – зазначив Павло Лисянський.

DLF оприлюднила зображення мапи із таборами ОРЛО. Згідно з даними правозахисників, у Луганській в'язниці №17 перебувають близько 1470 осіб, у Брянківській колонії №11 – 470, у Перевальській №15 – 500 осіб, у Алчевській №13 – 215 осіб, у Краснолуцькій №19 – 780 осіб, у Суходольській №36 – 600 осіб, і у Свердловській №38 – 550 осіб.

Нагадаємо, що 26 червня Порошенко повідомив, що 128 українських полонених перебувають на окупованій території, більше 40 – в російських в'язницях. Цього ж дня МЗС закликало ООН посилити тиск на Росію через тортури щодо українців. Російське керівництво продовжує використовувати громадян України як заручників своєї агресивної політики.