У Transparency вимагають опублікувати вирок про конфіскацію коштів Януковича

10 Січня 2018, 17:51

Міжнародна антикорупційна організація "Transparency International" в Україні вимагає в законному порядку опублікувати вирок про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича. Про це йдеться в повідомленні прес-служби TI Україна.

"Transparency International Україна вимагає оприлюднити цей вирок в законному порядку в Єдиному державному реєстрі судових рішень", – йдеться в повідомленні.

Transparency вказує, що видання Al Jazeera оприлюднило повний текст вироку Краматорського суду про конфіскацію близько 1,5 млрд доларів, які Генпрокуратура України приписує Януковичу.

При цьому в організації зазначають, що достовірність цього вироку поки не підтверджено.

Також в TI Україна закликали генпрокурора Юрія Луценка офіційно прокоментувати оприлюднений документ або спростувати його справжність, пояснити, з метою захисту якої саме інформації даний документ був засекреченим більше 8 місяців.

Крім того, від спікера Верховної Ради Андрія Парубія вимагають створити парламентську комісію з розслідування законності дій ГПУ і Військової прокуратури сил АТО.

Раніше в Українських Новинах, посилаючись на джерело в правоохоронних органах, повідомили, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура мають намір в січні 2018 року закрити кримінальне провадження про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів, заарештованих на рахунках колишнього президента Віктора Януковича і його оточення.

Як повідомлялося, 27 грудня детективи Національного антикорупційного бюро України прийшли до Ощадбанку та вилучили документи в справі про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів у колишнього президента Віктора Януковича та його оточення. Зазначалося що виїмки мають відбутися в справах по факту незаконних дій посадових осіб банку через  списанням конфіскованих коштів на користь бюджету.

Нагадаємо, 28 квітня секретар РНБО Олександр Турчинов і генпрокурор Юрій Луценко заявили, що набрало чинності рішення суду про зарахування до держбюджету 1,5 млрд доларів, арештованих на рахунках Віктора Януковича і його оточення.